top of page
Пошук
  • Фото автораAdmin

Міжнародний день рідної мови.

Оновлено: 25 лют. 2019 р.

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це невід’ємна частка Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші струни людської душі. Вона є тим найдорожчим і найміцнішим зв’язком, що з’єднує всі покоління народу в одне велике історичне ціле. Мова народу – це саме життя. В. Сосюра зазначав: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.

І в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №54 відбулися святкові заходи, які закликали учнів зберігати і шанувати свою мову заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.

Зокрема учні 2-11-х класів долучились до написання диктанту «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова», підготовки плакатів «Говорімо правильно!», слайд-вернісажу «Наша мова – чарівна криниця». Першокласники із задоволенням малювали малюнки до українських народних казок, знайомились із загадками, прислів’ями українців. На уроках української мови і літератури вчителі-філологи провели інформаційні хвилинки з історії Міжнародного дня рідної мови. Мовні конкурси та вікторини ( «Подорож океанами рідної мови», «У світі цікавих висловів», «Слово до слова – зложиться мова»), інтелектуальна гра «Мовний вернісаж», усний журнал «Шануймо рідне слово» сприяли розширенню уявлення учнів про мову, розвитку інтересу до вивчення рідної мови, бажанню оволодіти культурою мовлення, вихованню патріотизму, любові до рідної мови, народу, країни.55 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page