top of page

Профілактика простудних захворювань

profilaktika-prostudnyh-zabolevanij-u-de

З настанням міжсезоння (восени або навесні) як ніколи актуальним стає питання профілактики простудних захворювань. Кожну маму хвилює питання, як уникнути простудних захворювань взагалі або мінімізувати тривалість та інтенсивність застуди. Отже, ось кілька важливих моментів, які допоможуть Вам попередити застудую.

1. Прогулянки на свіжому повітрі: потрібно гуляти часто і практично в будь-яку погоду, за виключенням надмірно вітряної.

2. Підтримуйте оптимальну температуру й вологість повітря в приміщеннях: намагайтесь частіше провітрювати приміщення, відкриваючи вікна на 10-15 хвилин кілька разів на день.

3. Слідкуйте, щоб дитина висипалася, дотримувалась режиму дня: стрес відкриває дорогу хворобам. Дуже важливо не забувати про гігієну. Мити руки потрібно частіше під час епідемії. Старайтеся не дотулятися брудними руками до обличчя. Тримайте при собі дезінфікуючі серветки, якщо немає можливості помити руки.

4. Вживати достатню кількість білків та вітамінів (А, С, Е, групи В:, особливо вітаміну С, вони допомагають виробленню в організмі інтерферону, який вбиває віруси і мобілізує лімфоцити на боротьбу із застудою. Повноцінний білок є в м’ясі, молочних продуктах, яйцях, рибі, рекомендується при хорошій переносимості вживати страви з квасолі. Обов’язково включіть у раціон дитини сезонні свіжо віджаті соки (яблучний, морквяний, гарбузовий чи їх комбінації) та натуральні кисломолочні продукти. Живі бактерії, що містяться в останніх добре впливають на імунну систему. Вітамін С є в квашеній капусті, лимонах, апельсинах, шипшині, чорній смородині та таблетках.

bottom of page